एडीबीकाे सर्तका कारण सडक निर्माणकाे काम नेपाली कम्पनीले पाएनन्

 चैत ११, २०७५ सोमबार १८:४३:३६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – सरकारले एसियाली विकास बैंक (एडीबी)को सर्तका कारण कञ्चनपुर–कमला सडक निर्माण परियोजनाको काम नेपालका निर्माण कम्पनीहरुलाई दिन नसकिएको स्पष्ट पारेको छ । 

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव मधुसुदन अधिकारीले एडीबीको ऋण सहयोगमा निर्माण गर्न लागिएको यस परियोजनाको काम एडीबीकै सर्तका कारण नेपाली निर्माण व्यवसायीहरुलाई दिन नसकिएको स्पष्टिकरण दिनुभएको हो । सोमबार संघीय संसदको सार्वजनिक लेखा समितिको बैठकमा उहाँले सरकारले याे परियोजनाको काम नेपाली निर्माण व्यवसायीलाई दिन नचाहेको भन्ने निर्माण व्यवसायीहरुको आरोपको पनि खण्डन गर्नुभयो ।

सचिव अधिकारीले यस परियोजनाको काम कमिशन लिएर विदेशी कम्पनीलाई दिएको भन्ने निर्माण व्यवसायीहरुको आरोपको खण्डन गर्दै प्रमाण पेश गर्न पनि चेतावनी दिनु भयो ।

८७ किलोमिटरको याे सडक परियोजना नेपाली निर्माण व्यवसायीहरुलाई नदिएको भन्दै समितिका सदस्यहरुले पनि सरकारको चर्को आलोचना गरेका थिए । समितिका सदस्य राजेन्द्र कुमार केसीले सरकारले नेपाली निर्माण व्यवसायीहरुलाई विकास, निर्माणका काममा प्राथमिकता नदिएको उल्लेख गर्दै आपत्ति जनाउनु भयो । उहाँले नेपाली निर्माण व्यवसायीहरुको क्षमता अभिवृद्धि गर्ने काममा लाग्न पनि सरकारलाई सचेत गराउनु भयो ।

नेपाली निर्माण व्यवसायीहरुले याे सडक खण्डको काम आफूहरुलाई नदिएको गुनासो गरेपछि समितिले यसबारे सम्बन्धित निकायसँग छलफल सुरु गरेको हो ।

अन्तिम अपडेट: भदौ १०, २०७६

तपाईको प्रतिक्रिया